Menu

Sign

kw 1W dniu 21 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbył się międzyszkolny Konkurs Walentynkowy Piosenki Obcojęzycznej,  w którym wzięło udział 32 uczestników z kilkunastu wrocławskich szkół  podstawowych. 

W dniu 21 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbył się międzyszkolny Konkurs Walentynkowy Piosenki Obcojęzycznej,  w którym wzięło udział 32 uczestników z kilkunastu wrocławskich szkół  podstawowych.  Jako że zainteresowanie konkursem w tym roku było bardzo duże  i przybyło do nas wielu wykonawców z klas młodszych, konkurs został podzielony na dwie części.  W pierwszej części występowali wykonawcy z klas 3 -5 szkoły podstawowej, a w drugiej części utwory wykonywali starsi uczniowie.  W tym roku wśród wykonywanych piosenek  dominował język angielski , a tylko jedna piosenka została zaśpiewana w języku włoskim.  

W kategorii klas 3 -5 pierwsze miejsce przypadło Julii Stefanowskiej z  Zespołu Szkół nr 20, która wykonała piosenkę pod tytułem „ Someone You Loved”. Drugie miejsce otrzymała Magdalena Wójtowicz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 20  z piosenką „Riptide”,  zaś trzecie miejsce wywalczyła sobie Lidia Gawlik ze Szkoły Podstawowej nr 20, interpretując utwór  „Always Remember Us This Way”.  Wyróżnione w tej kategorii zostały Zuzanna Lis z Zespołu Szkół nr 20 za wykonanie piosenki  „True Colors” oraz Antonina Mikuś ze Szkoły Podstawowej nr 22 , która zaśpiewała utwór „OK” . 

W kategorii klas 6-8 natomiast  pierwsze miejsce uzyskała Ewa Wielgos ze Szkoły Podstawowej nr 20  za wykonanie piosenki „Time After Time”.   Drugie miejsce zostało przyznane  Amelii Kotleszce  ze Szkoły Podstawowej nr 90 za piosenkę „Riptide”.  Trzecie miejsce ex aequo  zdobyły Blanka  Środecka ze Szkoły Podstawowej nr 76  za utwór „If I Ain’t Got You”, oraz  Maria Gogoj, uczennica Zespołu Szkół nr 20, za interpretację utworu „Ballad of Mona Lisa”. Wyróżnione w tej kategorii zostały:  Antonina Wiłkowska ze Szkoły Podstawowej nr 28  za piosenkę „Dandelions” , oraz Zofia Janik z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek z utworem „Can’t Help Falling in Love”. 

Gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom raz jeszcze dziękujemy za udział w konkursie!

kw 3