W dniu 29.09.25 odbył się w naszej szkole pokaz „treningów szpady” przygotowany przez AZS WRATISLAVIA. W pokazie wzięły udział aktywnie dzieci z klas pierwszych: 1a, 1b, 1c, 1d, 1e.
W piątek, 26 września, najmłodsi uczniowie naszej szkoły - klasy 1-3 - wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu : Europejskim Dniu Sportu Szkolnego.
W miniony wtorek (16 września) uczniowie z klasy 1a i 2b byli na wycieczce w Zagrodzie Edukacyjnej ,,Ostoja nad Młynówką” - w Mościsku. Pani gospodyni pokazała dzieciom niezbędne do pracy narzędzia i maszyny potrzebne do pracy na roli. Uczniowie otrzymali łopatki, wiaderka i wózki na ziemniaki. Wszyscy z zapałem i radością zbierali ziemniaki, które w tym roku obrodziły wyjątkowo obficie. Była to nie tylko wspaniała zabawa, ale również cenna lekcja. Dzieci przekonały się, jak wiele wysiłku kosztuje praca na roli i jak długa jest droga ziemniaka z pola na stół.
Po wykopkach dzieci piekły ziemniaki i kiełbaski w ognisku oraz karmiły kury, kozy i króliki. Wszystkim dopisywał dobry humor. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną.

Podręczniki do przedmiotów KSZTAŁCENIE SŁUCHU, PODSTAWY RYTMIKI, AUDYCJE MUZYCZNE / WIEDZA o MUZYCE na rok szkolny 2025/2026:
Podręczniki do KSZTAŁCENIA SŁUCHU i PODSTAW RYTMIKI:
kl. 1 OSM, 1 SM:
"Musicalite 1. Kształcenie słuchu i rytmika od nowa". Joanna Tomkowska, Joanna Chroł. Wydawnictwo Edukacja muzyczna Joanna Tomkowska.
kl. 2 OSM, 2 SM:
"Musicalite 2. Kształcenie słuchu i rytmika od nowa". Joanna Tomkowska, Joanna Chroł. Wydawnictwo Edukacja Muzyczna Joanna Tomkowska.
kl. 3 OSM, 3 SM:
"Musicalite 3. Kształcenie słuchu i rytmika od nowa". Joanna Tomkowska, Joanna Chroł. Wydawnictwo Edukacja Muzyczna Joanna Tomkowska;
"Nowy solfeż". Tatiana Stachak, Lidia Florek, Ilona Tomera-Chmiel. Wydawnictwo Euterpe.
kl. 4-8 OSM, kl. 4-6 SM:
"Nowy solfeż". Tatiana Stachak, Lidia Florek, Ilona Tomera-Chmiel. Wydawnictwo Euterpe.
Podręczniki do AUDYCJI MUZYCZNYCH/WIEDZY O MUZYCE:
kl. 4-6 OSM, 4-6 SM:
"W krainie muzyki". Agnieszka Kreiner-Bogdańska". Wydawnictwo PWM.
+ Zeszyt do nut (dla najmłodszych polecamy zeszyty z szeroką pięciolinią), ołówek, gumka.

Szanowni Rodzice!
Staraliśmy się stworzyć warunki, w których uczniowie klas ósmych będą mieli możliwość tuż przed egzaminem ósmoklasisty wyjaśnienia trudnych kwestii, usystematyzowania materiału w bezpośrednim kontakcie z nauczycielami.
Konsultacje mają również umożliwić uczniom poprawę ocen na potrzeby klasyfikacji, a w konsekwencji zwiększyć ich szanse na wybór wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.
Spotkania uczniów z nauczycielami oparte są na zasadzie dobrowolności. Będą realizowane w małych grupach, co pozwoli na zachowanie koniecznych zasad reżimu sanitarnego.
Możliwość skorzystania przez uczniów z konsultacji może być dobrym sposobem na łagodzenie napięcia emocjonalnego związanego ze zbliżającym się egzaminem i przedłużającą się sytuacją epidemiologiczną.
Informujemy, iż dodatkowo zapewniamy naszym uczniom bezpośredni kontakt z wychowawcą klasy oraz dyżur psychologa i pedagoga.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ZS nr 20
Strona 1 z 4