srebrne medalistki mistrzostw Wrocławia w roku szkolnym 201819 ZS 20

 4.grudnia, tuż przed Mikołajkami, reprezentantki Zespołu Szkół nr 20 w piłce koszykowej dziewcząt zrobiły wyjątkowy prezent naszej szkole zajmując II miejsce w mistrzostwach Wrocławia. Podopieczne p. Łukasza Symonowicza stoczyły twarde boje we własnej sali z ekipami z SP nr 72, Gim 13 i Gim 20...

Ale po kolei....

Zanim nasze dziewczęta zameldowały się w finale mistrzostw Wrocławia, zmierzyły się  z ekipą z SP nr 72 w II meczu półfinałowym. Rywalki postawiły trudne warunki, zaciekle walczyły o miejsce w finale. Zawodniczki p. Symonowicza odpowiedziały tym samym, ale dorzuciły jeszcze skuteczniejszą grę pod deską rywali i, dzięki skuteczności m.in. Sandry Dubiel, pokonały rywalki 19-11. Niski wynik mówi wszystko o tym, jakże zaciętym, meczu. NASZE w finale!

Z kronikarskiego obowiązku dodamy, że w I półfinale ekipa z Gim nr 13 (w większości zawodniczki trenujące w Ślęzie Wrocław) pokonały pewnie reprezentację z Gim 20.

W meczu o III miejsce zawodniczki z 72-ki powetowały sobie porażkę w półfinale (choć my na pewno nie rozpaczamy z tego powodu ;) i ograły ekipę Gim 20.

Ale czas na finał!

Na tym poziomie nie mogły się znaleść przypadkowe ekipy, tym bardziej cieszyło nas, że są tam nasze reprezentantki. Do przerwy.... prowadziliśmy! Później chyba zabrakło sił i większego "ogrania", którym dysponowały dziewczyny z 13-tki. Brawa dla Nich! Tymczasem NASZE - srebne! Duży sukces ekipy dyrygowanej przez p. Symonowicza! Gratulujemy!

Finał miasta Wrocławia (tabela końcowa)

1. Gimnazjum 13

2. Zespół Szkół nr 20

3. SP 72

4. Gimnazjum 20

Reprezentacja szkoły wystąpiła w następującym składzie:

Sandra Dubiel, Małgorzata Czymerska, Aleksandra Zachajska, Julia Koper, Julia Jaworska, Martna Maniak, Klaudia Krupa, Laura Jawor, Aleksandra Kaczmarek

srebrne medalistki mistrzostw Wrocławia w roku szkolnym 201819 ZS 20

Opiekun: p. Łukasz Symoniowicz